Strona 1 z 1

[xj40] czasami nie grzeje

: pt maja 31, 2019 9:57 am
autor: wtom
1990, czasami zdarza się, że nie grzeje.
rozumiem, że może zacinać się klapa lub jest problem z potencjometrem lub z silniczkiem tym pod sterownikiem ogrzewania/klimatyzacji?
Czy "agregat" z silniczkami, potencjometrami, klapami, nagrzewnicą i parownikiem jest ten sam we wszystkich rocznikach?
wiem, że układ sterowania podciśnieniami (elektrozawory pneumatyczne) w wersjach późniejszych jest inny niż wcześniej, oraz inna jest wiązka i wtyczki. pytanie czy silniczki i potencjometry będą te same ew. różniące się tylko wtyczkami elektrycznymi?

Re: [xj40] czasami nie grzeje

: ndz cze 02, 2019 11:10 pm
autor: Jarek-Jerryjag
xj40 w1990, chyba nie miał zaworu zamykającego płyn do nagrzewnicy . Czy twój samochód ma zawór czy jest bez zaworu system.

Re: [xj40] czasami nie grzeje

: pn cze 03, 2019 9:00 am
autor: wtom
jest bez zaworu.

Re: [xj40] czasami nie grzeje

: pn cze 03, 2019 9:33 am
autor: Jarek-Jerryjag
w twoim aucie jak w większości xj40 sa dwie klapki wewnętrzne regulujące przepływ gorącego zimnego powietrza one mają silniczki po prawej stronę koło i za sterownikiem A/C.
Najpierw sprawdz czy jak nie grzeje to tylko na górze czy na górze i na dole wieje zimne. Pamiętaj ze jak idzie gorące -ciepłe to górna środkowa klapka nawiewu jest zamknięta .
Jeśli masz ciepło na dole na nogi a na górze jest zimno to w 100% silniczek przy sterowniku się zaciął . Te silniczki da się otworzyć i czasami wystarczy lekko oczyścić ten biały smar i silnik zacznie chodzić .
Co do podciśnienia to ono reguluje wszystkie klapki nawiewowe i ten zawór którego nie masz. ( w wszeteczniejszych i późniejszych modelach jest .
Podciśnienie to zupełnie inna sprawa ale ona w twoim przypadku nie ma wpływu na regulacje ciepłego zimnego powietrza.

Re: [xj40] czasami nie grzeje

: pn cze 03, 2019 10:15 am
autor: wtom
dzięki. sprawdzę gdzie przestaje grzać