Strona 1 z 1

[XJ40] Problem z nadmuchem z kratek

: pt lut 01, 2019 9:07 pm
autor: Szogun
Mam XJ40 z 1992 roku. Wymieniałem ostatnio nagrzewnice i mam problem z nawiewami.Z kratek "na szybę" i bocznych nie leci ciepłe powietrze (to znaczy leci ,ale siła jest bardzo słaba). Jedynie z rur które idą na tył (tunelem) leci mocne gorące powietrze. Potencjometr reaguje na zmianę temp (ciepło - zimno)
Tranzystory w blowerech były wymieniane i działają dobrze, przewody podciśnienia chyba też dobrze - jest ciśnienie w układzie z kolektora ssącego.
Co może być przyczyną ,że z ww kratek siła dmuchu jest po prostu słaba ?

Re: [XJ40] Problem z nadmuchem z kratek

: ndz lut 03, 2019 1:35 am
autor: Jarek-Jerryjag
Czy masz powietrze wieje na przednią szybę non stop? moze podczas składania nagrzewnicy wytrąciłeś rurki prowadzące od solenoidów znajdujących się pod nagrzewnica z lewej i prawej strony .

Re: [XJ40] Problem z nadmuchem z kratek

: ndz lut 03, 2019 9:56 am
autor: Szogun
Trudno nazwać to wiejącym powietrzem. Ujmę to tak, na szybę wyczuwam tylko bardzo delikatny podmuch. Nie jest to powietrze gorące tylko letnie. Ze wszystkich kratek wydobywa się powietrze letnie z bardzo małą siła. Wyjątkami są:
- nawiew na nogi - jest ciepły ,ale siła nadmuchu umiarkowana
- nadmuch na tył- jest gorący z dużą siłą nadmuchu

Rurki są podłączone jak były (tak mi się wydaje). Te rurki w połączeniu z solenoidami sterują otwarciem ? czy tylko mieszają powietrze ? Bo regulacja temp działa i jest reakcja . Zimne powietrze jest zimne nawet bardzo.

Re: [XJ40] Problem z nadmuchem z kratek

: pn lut 04, 2019 12:24 am
autor: Jarek-Jerryjag
wygląda z opisu ze masz podciśnienie OK . to schemat twojego podciśnienia:
http://www.jag-lovers.org/books/xj-s/images/Image16.gif
prawdopodobnie masa górny siłownik zablokowany . Po odkręceniu sterownika klimy na górze jest ten sterownik . na dole jest drugi ale on działa bo masz gorące powietrze w nogach i z tyłu. Ten sterownik mozna rozebrać i lekko go poruszać tam jest smar i czasami blokuje w max pozycji .
Jak go złoże to podłączam do systemu i sprawdzam czy działa . Pamiętaj o sterowniku musi być podłączony gdy sprawdzasz siłownik

Re: [XJ40] Problem z nadmuchem z kratek

: pn lut 04, 2019 5:05 pm
autor: Szogun
Załączyłem zdjęcie. W którym miejscu jest mniej więcej ten zawór ? Kota parkuje na parkingu podziemnym i światła jak na lekarstwo a do wiosny nie będę czekał.

Re: [XJ40] Problem z nadmuchem z kratek

: pn lut 04, 2019 6:36 pm
autor: Jarek-Jerryjag
to zdjęcie jest odwrotnie pokazane . Ten siłownik jest na zdjęciu za przewodami które są rozłączone od sterownia A/C . na zdjęciu wygląda ze jest z lewej stronie za sterownikiem przy tych gąbkach . Jest też drugi sterownik który lepiej widać jest lekko zasłonięty sterownikiem z prawej dolnej strony.(na zdjęciu )
sterownik to #2 są dwa ;
https://www.jaguarclassicparts.com/uk/j ... -electrics
jak będziesz robił to on znajduje się po prawej stronie nad sterownikiem .

Re: [XJ40] Problem z nadmuchem z kratek

: sob lut 09, 2019 2:47 pm
autor: Szogun
Udało się wyjąć ten silniczek. Nic nie wzbudziło moich obaw co do niego - koła zębate całe, silnik podpięty na krótko pracuje tyle że jak był wyjęty to pracował cały czas. Jak przełączałem nadmuch szyba -High to była jakaś reakcja. Ten silnik chyba odpowiada za 3 stany pracy - szyba, high i zimne z klimy. Niestety cały czas powietrze z podszybia i kratek lewa-prawa nie jest gorące tylko letnie. Sprawdzę jeszcze podciśnienia i prawidłowość podłączenia przewodów.