[III seria] Reanimacja układu chłodzenia

Moderator: V12

Alex F

[III seria] Reanimacja układu chłodzenia

Post autor: Alex F » wt wrz 25, 2012 9:42 am

Witam
Chcę reanimować układ chłodzenia w V12. Posiadam cały, nowy zestaw naprawczy do układu chłodzenia, tj. wszystkie przewody gumowe.
Pytanie brzmi:
Jak wyczyścić układ chłodzenia w silniku?
Jak wyczyścić chłodnice i czy to w ogóle ma sens?
Czy może w chłodnicy wymienić rdzeń?

Czekam na pomoc
Całe życie się uczę i nadal mało wiem

Jarek-Jerryjag

Post autor: Jarek-Jerryjag » wt wrz 25, 2012 7:54 pm

nie znam w Polsce jakimi środkami ludzie czyszczą płuczą silniki .
w moim klimacie jednym z pierwszych czynności w układzie chłodzącym była wymiana rdzenia . bardzo ważne w Jaguarach V12 chłodnice mają z boku rdzenia pokrywy. ( czy jak to tam się nazywa ) lewa pokrywa ma wbudowaną przegrodę wewnętrzną-bardzo ważne ,aby dobrze przepływał płyn .Od paru lat są dostępne chłodnice chińskie kóre tych prz. przegród nie mają . Latwo sprawdzić , wkładając drut w miejscu odpowietrzacz chłodnicy. jeśli drut się nie zatrzyma na wysokości 1/3 chłodnicy na przegrodzę - to jej nie zakładać.
ja wiele razy zmieniałem rdzeń z oryginalnego na rdzeń od dużych diesli ( oczywiscie nie robiłem tego sam tylko firmy zajmujące się chłodnicami i zbiornikami paliw ).
sam rdzeń z tych dużych diesli ma chłodnicę która zwalnia przepływ płynu, w skrócie ma w rurkach małe bąble które zwalniają przepływ płynu. po zastosowaniu tego9 typu chłodnic w klimacie gdzie 37stopni C na drodze to zimno auta z włączoną klimą nigdy się nie przegrzewały.
tutaj W Polsce chyba nie warto Az tak do sprawy podchodzić ale warto oddać chłodnicę do wyczyszczenia ( zdjęcie boków ) i po oczyszczeniu sprawdzenia czy rdzeń jest dobry i wytrzyma następne 5 lat .

Awatar użytkownika
V12
admin
admin

Post autor: V12 » wt wrz 25, 2012 10:30 pm

Jeśli to nie pomoże http://www.sklep.v12.com.pl/p/pl/1366/i ... zenia.html

to chłodnica lub rdzeń do wymiany...
JAGUAR CZĘŚCI XK120 XK140 Daimler DS420 E-TYPE MK2 XJS XJR-S XJ40 X300 X308 XJ6 XJ12 XK8 XKR S-TYPE X-TYPE XJ X350 XF F-TYPE XE F-PACE E-PACE I-PACE tel. 506 11 22 04 https://v12.com.pl

ODPOWIEDZ